NĚMECKÝ      OVČÁK

Dny výcviku
-
 

     

         Výcvikové tábory - 2010

                 Opět nadešel čas, jak ten rok utekl, výcvikových táborů. Stopy, poslušnost, obrana, klasické discipliny, které jsou ovšem nezbytně nutné, nejem pro mé čtyřnohé miláčky, ale také pro mě.  Poslední týden v červnu jsem se se Sisi a naším benjamínkem Aronkem, který měl premiéru, zúčastnila výcvikového tábora v Nadějkově. Vše bylo bezvadné, organizátoři, figuranti a hlavně ukázky přímo na cvičáku. Člověk se dozví vždy něco nového a za to děkuji Gabině, že jsem zase o něco moudřejší, ale teorie se velice pěkně poslouchá, horší je realizace v praxi, kde to chce rychlost a zručnost. Aronkovi šla nejlépe obrana, ani mě k ní nepotřeboval,  "vtipně" to okomentovat figurant Petr, nebudu dále rozvádět. Týden utekl jako voda a každý jsme ujížděli domů, hlavně abychom se ohřáli. Udělala se taková zima, že jsme s obavami pozorovali mraky a čekali kdy začne padat sníh, vše dobře dopadlo, nepadal, alespoň ne v Nadějkově.

                                           Sisi                                                                     Aronek

   

                                                                                                 

                                                                                      

 

 

 

  

 

 

 

 

            

 

     

 

                                                                  Září 2009 jsme začali jezdit  na výcvik obran do Zdic..

                                       

 Ve středu 12.08.2009  jsem se s Ditou a Maxem vypravila do Komárova - Sokolovice na cvičák. Byl nádherný letní den, sice se nám moc nechtělo, ale co se  v mládí naučíš, však to znáte. Nejdříve jsme si všichni odpočinuli a pak jsme se na to vrhli. První šla na řadu Dita a potom Max, ten je línější.

                                 

    

          

   Výcvikové tábory:

  S Carou Rapačov a Maxem Bett - Silver: Roudnice N/L , 26.7.-2.8.2009, nácvik obrany, stopy, poslušnosti. Atmosféra výborná, stravování individuální a večeře, no přeci  pod plenérem, grilování u ohýnku. Bezvadná parta kamarádek a kamarádů. Figurant Jinřich jun. bezva, to ale neznamená, že senior byl horší. Ubytování, 5ti hvězdičkový stan, senzace.

  S Ditou Anrebri a opět s Maxem Kroměříž - Kotojedy 21.-28.8.2009. Bezvadné ubytování, stravování - PP. Nácvik obrany, poslušnosti, stopy v kat. IPO. Super počasí, až přílišné vedro, ale všichni jsme to ustáli. Noví přátelé. Figuranti Jarda a Víťa super. Opět jsem o něco moudřejší. 

  S Carou Rapačov alias Sisi - nový život, nové, pro nás, jméno,a Maxem,jako každý rok, tradičně Nadějkov, 30.8.-6.9.2009.V odpoledních hodinách jsme dorazili na místo určení, ubytovali se v chatce, seznámili s ostatními. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že nás bude docela malý počet, ale o to lépe se nám bude cvičit. Figuranti byli úžasní, jak Honza, kterého trénoval Martin Pejša, tak Jirka Petrus. Každé ráno jsme šli na stopu, pokud nebylo velké horko, pak poslušnost a nakonec obrana. Hoši se střídali a já střídala Maxe se Sisi. Šlo jim to dobře. Velice rychle nám týden uběhl a nezbylo než balit a v neděli po obědě se rozloučit. Byli jsme velice dobrá parta, vrchní velitel Venca Zeisek, zástupce Lojza,kuchařinka Zdenička, která nám vždy připravila báječnou domácí stravu a v neposlední řadě Marcela, dobrá duše celého tábora. Děkujeme za báječnou atmosféru, přijedeme zas.

                                Roudnice n/Labem              

                             

                                                                                             

                                                                                                                M a x

                                                                         

 

 

 

 

              Výcvikové víkendy:

     3. - 4. 10. 2009 Roudnice N/L - sraz v sobotu dopoledne, počasí bylo nádherné, přímo indiánské léto. Jakmile jsme byli všichni pohromadě vrchní velitel - Jindra sen. zavelel "na  s t o p y " všichni poslušně vzali fidlátka a bez řečí jsme se vydali na velitelem určené místo. Pro mě to bylo obrovské překvapení, předemnou pole či co a na něm, prý, zasetá řepka. Mě to připadalo jako asi 10 cm kedlubny nebo něco podobného, mezi tím uschlá zemina, jako šutr. No v životě jsem na takovém terénu nestopovala, ne já, ale moji dva miláčkové. Tak jsem šla šlapat, jedno učko a elko, no byla to hrůza, čeho se chytit, když tam byly takové mrcouchy. No nic, sledoval se čas a pak to začlo. První šel Maxík, který na takovém terénu nikdy nestopoval, podle toho to také vypadalo, první úsek, divte se, úspěšný i s předmětem, druhý jakoby nebyl. Dita byla lepší, všechny tři úseky zdolala, ne bez chyb, ale obstojně i se všemi předměty.

       Odpoledne následovala poslušnost, šli jsme jednotlivě a byli jsme bedlivě sledováni ostřížím zrakem velitele a Míši, zřejmě byla jeho utajený zástupce. Po páté hodině začala obrana. Bravurně jí zvládl náš mladý figurant Jindříšek.

        Po nakrmení naší dravé zvěře jsme zasedli k táboráku, který měli nastarosti muži, kteří byli v měnšině, a to je vždy zlé, ale my jsme na ně byly hodné. Všichni jsme vyhladovělí, po takové dřině, a to kynologie je, čekali až se nám to učmudí na grilu. Bylo hotovo a bylo to báječné, nám to tak připadalo.

         Neděle ráno - silný vítr, že bys psa nevyhnal, ale co naplat my jsme s teplých pelíšků museli. Na výcvik nebylo ani pomyšlení. Odvážná byla Tereza, která šla na stopu, pamlsky jistila kameny, aby neulítly. Po zhodnocení výcvikového víkendu jsme se sbalili a upalovali k domovům, každý na jinou světovou stranu. Již se těšíme na příští rok, že se ve zdraví setkáme a zacvičíme. Zdar ukončenému táboru a výcvikovému víkendu 2009. Zdravím Vás kamarádky a kamarádi.

        17.10.2009 výcvik  Z d i c e

 

 

 

 

 

 

 

 

   

TOPlist